Zawody rowerowe w ramach Familiady Sportowej

W sobotę 10 lipca 2010r. odbyły się po raz pierwszy w Strzyżowie zawody rowerowe w konkurencji Cross XC, w których wzięli udział zawodnicy ze Słowacji i Polski. Rywalizacja miała charakter współzawodnictwa rodzin , których członkowie startowali w poszczególnych kategoriach wiekowych. Trasa wyścigu składała się z pętli liczącej 4,5 km, która przebiegała ulicą Polną przez las Ratośniówki, ulicą Leśną, zboczem drogi leśnej, gdzie można było podziwiać panoramę Strzyżowa, do ulicy Sienkiewicza… i do mety, która była zlokalizowana przy krytej pływalni Otylia.

g (26)

Zwycięzcami zawodów zostali:
Młodzik – Tomasz Wilusz ze Strzyżowa
Junior młodszy – Zubek Paweł z Rzeszowa
Kobiety – Anna Betleja ze Strzyżowa
Masters I – Sebastian Dziama z Rzeszowa
Masters II – Marek Gorczyca z Jasła
Masters III – Kazimierz Kłosowicz ze Strzyżowa
Orlicy – Sarna Piotr ze Strzyżowa
Elita – Szlachta Łukasz ze Strzyżowa

g (4)

Najlepszą rodziną ze Słowacji okazała się Rodzina Państwa MALCOVSKY w składzie DANIELA, JOSEF, MIKULAS i ALISA, a ze strony Polskiej Rodzina SOWA w składzie : GRZEGORZ, MILENA, PIOTR i KAMILA.

Przy pięknej pogodzie rywalizowało ponad 60 zawodników, a najwięcej emocji wzbudziły wyścigi dzieci. W konkurencji dzieci do lat 10 zwyciężyli: Kamila Sowa oraz Sebastian Sasa – oboje z Polski, a do 12 lat Dominik Paszek z Polski  i Alisa Malcovska ze Słowacji. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był JAKUB MAGDA 4 lata.

g (20)

W imieniu organizatorów składam podziękowania za pomoc: Policji, Pogotowiu Ratunkowemu, ochotnikom Straży Pożarnej, funkcjonariuszom Straży Miejskiej, wolontariuszom pracującym przy organizacji zawodów. Mieszkańcom osiedla Zawale dziękuję za wyrozumiałość podczas zawodów związaną z utrudnieniami w ruchu drogowym.

Zawody organizowane były w ramach projektu pn.,,Polsko – Słowacka Familiada Sportowa” realizowanego przez Rzeszowski Klub Narcirski ,,Sport- Partner” , wspołfinansowanego ze środków UE z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Wspólpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

Tekst:
Ryszard Kwiatek
Zdjęcia:
Andrzej Łapkowski

Galeria z zawodów

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

RKS Sport-Partner